Чому вигідно мати два закордонні паспорти одночасно

Чому вигідно мати два закордонні паспорти одночасно

Не кожен українець може похвалитися хоча б одним наявним у нього закордонним паспортом. Що вже говорити про двох проїзних документах. Але, як показує практика, один паспорт добре, а два - ще краще. Особливо, якщо ви часто буваєте за кордоном. Подорожі з двома закордонними паспортами допоможуть вам встигати виконувати більше справ і відвідувати більше країн.


Переваги подорожі з двома закордонними паспортами

В яких ситуаціях може стати в нагоді другий закордонний паспорт?

  • Коли один паспорт подано в посольство для отримання візи. Якщо ви робите численні поїздки по всьому світу, без двох проїзних документів вам не обійтися. Наприклад, перший можна віддати для розгляду вашої заяви для отримання візи, а в цей період вільно їздити по різних країнах з другим паспортом.
  • Коли ви хочете уникнути неприємностей при відвідуванні певних держав. Маються на увазі деякі східні країни, де не дуже люблять туристів, які прилітають до них після перебування в інших країнах. Особливо це стосується держав, які знаходяться в конфліктних відносинах. Тому в арабські країни багато досвідчені мандрівники рекомендують їздити з чистим закордонним паспортом, де ще немає штампів.
  • Коли потрібно продовжити час дії закордонного паспорта. Якщо ви їздите закордон так часто, що у вас з неймовірною швидкістю заповнюються всі сторінки проїзного документа, є сенс подумати про оформлення другого примірника паспорта.
  • Коли чисті сторінки в вашому паспорті закінчуються, але ви не хочете його здавати. Причин залишити документ може бути дві: в ньому коштує віза на тривалий термін, яка ще діє; або ж в закордонному паспорті проставлені хороші візи (Шенген, Канада, США). В останньому випадку старий закордонний "розповість" вашу візову історію, ніж допоможе вам в оформленні дозволу на в'їзд в ту чи іншу країну, оскільки деякі посольства не хочуть ставити візи в порожні паспорта.
  • Коли ви хочете перестрахуватися. Якщо ви звикли максимально завбачливо ставитися до закордонних поїздок, є сенс оформити додаткову паспорт. Взявши в подорож два закордонний і поклавши їх в різні місця, ви знизите ймовірність втрати проїзного документа.

Як отримати другий закордонний паспорт?

Згідно з постановою КМУ №231 від 31 березня 1995 року, громадяни України мають право на оформлення другого закордонного паспорта при збереженні першого. Зазвичай такою можливістю користуються люди, які часто подорожують і потребують завчасне оформленні візи визы в Польшу

Виза в Польшу

Чи плануєте отримати другий закордонний паспорт? Тоді потрібно подати заяву з цим проханням і зазначенням причини такої необхідності. Аргументувати прохання можна наступним чином:

  • туристична, підприємницька або журналістська закордонна діяльність;
  • здійснення вантажних або пасажирських перевезень;
  • поїздки на гастролі;
  • участь в спортивних змаганнях тощо.