Правила Шенгену

Правила Шенгену

В шенгенську зону в даний час входить 26 держав. Це велика частина Європи, яка представляє чималий інтерес для громадян України. Частина українців прагне відпочити на комфортабельних і престижних курортах Європи. Багато відвідують країни єврозони для навчання або роботи. Перше, що потрібно для поїздки - це віза.


Документи

Існують певні правила шенгенської візи, які передбачають перелік необхідних документів для її отримання:

  • закордонний паспорт з терміном дії не менше 3 місяців після закінчення візи;
  • підтвердження мети поїздки (туристична путівка, запрошення приватної особи або організації і інше);
  • достатні фінансові кошти для здійснення поїздки (виписка з банку про стан рахунку або довідка з місця роботи);
  • підтвердження повернення в Україну (зворотні квитки);
  • медична страховка (поліс повинен бути дійсним у будь-якій країні шенгену);
  • відсутність в списках осіб, для яких заборонений в'їзд до країн шенгенської зони;
  • правильно заповнена анкета на двох мовах.

При дотриманні перерахованих правил шенгенської зони дозвіл на відвідування ви отримаєте. Однак на цьому складності не закінчуються. Існують правила в'їзду в шенген.


Правило основної країни

В ході поїздки ви можете вільно перетинати кордони держав. Вони досить умовні. При цьому необхідно пам'ятати, що та країна, візу в яку ви отримали, є для вас основним. Це означає, що в ній ви повинні пробути більшу частину часу. Чітко виділити таку державу можливо не завжди. Може трапитися так, що в декількох країнах ви пробудете приблизно рівну кількість днів. Для такої ситуації є інше правило.


Правило першого в'їзду

Правило першого в'їзду в шенген не є обов'язковим. Це скоріше рекомендація, але досить ретельно контрольована. Правило говорить: при відвідуванні шенгенської зони бажано першої перетинати кордон тієї країни, консульство якої видало вам візу. Якщо ви взагалі не зможете уявити доказів відвідування цієї країни, то можете втратити можливість їздити в Європу найменше на 6 місяців.


Існує кілька держав, які уклали між собою угоди і не беруть до уваги правило першого в'їзду. До них відносяться Люксембург, Нідерланди, Бельгія та Швеція. Дуже зручно, але в'їжджати і виїжджати треба через одну з цих країн.


Правило використання шенгенської мультивізи

З 18 жовтня 2013 роки змінилося правила використання шенгенської мультивізи. Допускається перебування в зоні не більше 90 днів за будь-який період в 180 днів. При цьому не має значення, якщо ви отримували в цей період інші візи для відвідування третіх країн, що входять в шенген. Підрахунок проводиться простим підсумовуванням за будь-який відрізок в 180 днів всіх ваших днів перебування в Європі. Контролювати це повинен сам в'їжджає. Виза в Польшу


Як можна побачити, правил шенгену трохи, але вони досить жорстко контролюються. Слід уважно з ними ознайомитися і дотримуватися. Будь-які порушення позбавлять вас можливості відвідувати країни, які підписали Шенгенську угоду.