Віза до Європи для українців - важко?
Беззаперечним фактом є те, що все більше наших співвітчизників оформляє закордонний паспорт і відправляється в Європу. Для українців там багато привабливого: високий рівень життя, якісну освіту, прекрасне медичне обслуговування, що викликають заздрість соціальні стандарти. Не дивно, що жителі України хочуть якщо не отримати роботу в Європі, то хоча б подивитися, як там живуть. Це пояснює незмінно високий попит на візи.
Процедура отримання дозволу на в'їзд
На перший погляд, процедура отримання дозволу на в'їзд в будь-яку країну шенгену зрозуміла і проста. Дійсно, досить зайти на сайт консульства потрібної країни і уважно ознайомитися з усіма вимогами. Потім не менше скрупульозно втілити їх в життя і все! Віза в кишені! Насправді складності тільки починаються.
Оформлення документів
Спочатку давайте згадаємо про документах. Вони повинні бути надані в суворій відповідності зі списком консульства на двох мовах: українською та англійською або мовою обраної для відвідування країни. Будь-які помилки і невідповідності з оригіналами категорично заборонені. Не меншу складність представляє анкета. Вона теж заповнюється на двох мовах. Тільки тепер це вже не дублювання оригінальних документів, а ваші відповіді на поставлені питання. Будь-яка помилка в написанні, зайва кома, неточність означатиме відмову. Деякі консульства крім основного списку документів просять показати додаткові, мотивуючи це недостатніми відомостями про вас і мети поїздки.
Співбесіда в консульстві
Є ще одна процедура, проходження якої залишає однаково неприємні спогади у 90% українців. Йдеться про співбесіду в консульстві. Ви повинні впевнено і чітко підтвердити все написане в наданих документах. Візовий офіцер може ставити найрізноманітніші запитання. Іноді вони повторюються, але по-іншому сформульовані. Давати різні відповіді, помилятися не можна. Крім того, слід правильно поводитися. Сперечатися або загрожувати безглуздо. Навіть якщо вам здасться, що працівник консульства вважає вас людиною другого сорту.
Підведемо підсумки
Затягування процесу оформлення і упереджене ставлення - ось дві основні проблеми при відкритті візи в Європу для українців. Європейці розглядають Україну як постачальника дешевої робочої сили. Це несе загрозу зайнятості власного населення. У консульствах склалося певне стереотипне ставлення до українців. Не секрет, що багато хто з них, отримавши туристичну візу, їдуть шукати роботу за кордоном. Консульства виробили своєрідний захисний механізм. Щоб віза в Європу для українців стала повсякденним і простим питанням, треба змінити ставлення європейців до наших громадян. Це питання не одного дня. Якщо ж в країни шенгену вам потрібно зараз, а не через невизначений час, краще звернутися до тих, для кого не залишилося секретів у візових питаннях. Звертайтеся. Пройде всього кілька днів, ми вручимо вам документи і побажаємо щасливої дороги.