Причини відмови у видачі шенгенської візи

Причини відмови у видачі шенгенської візи

Кожного хоч раз цікавило питання, чому можуть відмовити у візі? На жаль, не всі запити отримують довгоочікуване «так». І що робити, кому дзвонити, якщо прийшов неприємний відмову?


Найчастіше українці отримують відмови в консульствах Франції, Німеччини, Італії, Бельгії і т.д. У кожного консульства є свій власний штамп. У штампі - два ряди: в одному стоять літери A B C D, в іншому - цифри 1 2 3 4. Букви позначають тип запитуваної візи, цифри - причину відмови.


Значення позначок:

1-С - відмова у візі;

2-С - виклик на співбесіду;

3-С - виникли питання до документів.


У більшості випадків, заявника не хочуть випускати з країни через те, що він несе загрозу громадському порядку і безпеці країнам Шенгену. Це викликано однією або декількома причинами:

- Підробленими документами;

- Не аргументовані платоспроможністю;

- Відсутністю медичної страховки на термін перебування в країні;

- Порушенням правил і термінів перебування в зоні Шенгену раніше;

- Правопорушеннями в попередню поїздку закордон - навіть якщо це штраф за парковку (існує система SIS «Schengen Information System», де зберігається така інформація);

- Перебування в Шенгені за останні півроку перевищує встановлені 90 днів;

- Незрозуміла мета поїздки;

- Заявник перебуває під слідством.

Новий, чистий паспорт теж може стати причиною відмови. Тому захопіть з собою старий паспорт з візами і надайте його консульству.


Якщо вашу візу оформляє посередник, переконайтеся, що ви не потрапили до шахрая. Якщо віза отримана, вона наклеюється поверх штампа, якщо ж вам дали відмову - на сторінці паспорта ставлять незамкнені друк. Вкрай рідкісні випадки, коли штампи в консульствах не ставлять. У будь-якому випадку, якщо вам повертають паспорт з чистими сторінками або з записами ручкою - це привід для занепокоєння. Звертайтеся тільки до перевіреного посереднику, який дорожить своєю репутацією.


Наше агентство успішно працює з візами вже не перший рік, отримавши на свій рахунок безліч позитивних відгуків. Як справжня команда професіоналів, надає гарантії і має на своєму досвіді отримання віз навіть у паспорт з відмовою.