Шенгенська віза і розшифровка її позначень

Шенгенська віза і розшифровка її позначень

Отже, ви отримали довгоочікувану шенгенську візу. На даний момент перед вами стоїть важливе мета - навчитися правильно її читати, адже невірна розшифровка інформації здатна стати причиною чималих проблем при перетині кордону. У цій статті ми розповімо, як правильно трактувати реквізити, що містяться в документі.


Як правильно читати шенгенську візу?

Для розшифровки візи слід вивчити 9 рубрик та 11 областей візової марки. Розглянемо всі пункти більш детально.

 • Valid for ( "Дійсно для"). У цій рубриці вказується територія, по якій має право пересуватися власник візи, тобто прописується словосполучення "Шенгенська зона". Заповнюється на мові держави, яка видала документ. Важливо: якщо вам відкритий в'їзд тільки в кілька країн Шенгенської угоди, то ставиться знак "мінус" в дужках і вказуються коди тих держав, де віза не буде діяти. Другий варіант: без знака "мінус" і прописуються коди країн, в які дозволено в'їзд по даній візі.
 • Код держави, яка видала візу. Вказується вгорі праворуч біля пункту Valid for. Кожна країна має свій код. Наприклад: Австрія - AUT, Німеччина - D, Іспанія - ESP, Польща - POL і т. Д.
 • Термін початку дії візи - From ( "Від"). Початок тимчасового коридору. Тут вказується, з якого числа вам дозволено в'їзд в країну Шенгена. Чи вписується так: ДД-ММ-ГГ.
 • Термін закінчення дії візи - Until ( "До"). Останній день перебування в Шенгенській зоні / кінець тимчасового коридору. В цю дату до півночі необхідно залишити територію Шенгену.
 • Type of visa ( "Тип візи"). Позначається латинською буквою. Розшифровка візи: А - віза транзитна аеропортная, С - туристична (короткострокове перебування), D - національна (довгострокове перебування).
 • Number of entries ( "Кількість в'їздів"). Вказується, скільки разів власник візи має право в'їжджати в Шенгенську зону. Якщо один раз, ставиться цифра 1. Цифра 2 вказується, якщо дозволено дві поїздки або якщо заявник отримав транзитну візу. Для багаторазового в'їзду видається мультивіза із зазначенням у цьому розділі написи MULT.
 • Duration of stay ( "Термін перебування"). У цій області вказується кількість днів, яке дозволено для перебування в країнах Шенгенської угоди (дивіться пункт "From" і "Until"). У вільний простір між відміткою Duration of stay і Days вписується двозначним числом (якщо кількість днів менше 10, першою цифрою йде нуль). Максимальний термін перебування по короткостроковій шенгенській візі - 90 днів протягом 6 місяців.
 • Issued in ( "Видана в .."). Вказується назва органу, що видав документ.
 • On. Трохи нижче вказується дата видачі.
 • Number of passport. Чи вписується номер паспорта.
 • Name, Surname ( "Ім'я", "Прізвище"). Вказується ім'я та прізвище власника візи.
 • Remarks ( "Примітки"). Прописується інформація про мету вашої поїздки та інші додаткові дані для внутрішнього сполучення між працівниками консульства та інших служб.
 • Передостання позначка внизу праворуч. Область заповнюється дрібним шрифтом із зазначенням прізвища службовця консульства, який оформляв документ. Чи не впливає на використання візи.
 • Спеціальна кодування в самому низу візи. Зчитується на кордоні за допомогою сканера. Рекомендується перевіряти перед поїздкою особливо ретельно, щоб уникнути помилок, пов'язаних з автоматичним введенням даних. Зона складається з двох рядків на 36 знаків і обов'язково містить такі символи: V - тип документа, A, C, D - тип візи, а також код країни, прізвище та ім'я, номер візи, дата народження, національність, стать, дата закінчення візи , територія дії візи, кількість в'їздів, дата початку дії документа.

Візові марки повинні бути добре надруковані, без змін, виправлень і виправлень. Виняток становлять технічні форс-мажорні обставини, при яких візу дозволено заповнювати від руки.


Оформлення шенгенської візи без затримок і відмов

Наша компанія завжди рада допомогти в отриманні шенгенської візи. Ми оформляємо термінові візи (термін отримання - до 3 днів), візи для всієї родини, для жителів Криму і Донбасу, а також ставимо візи в чистий паспорт або в паспорт з відмовою. При цьому немає необхідності в особистій присутності, а послугу ви оплачуєте тільки після отримання візи.


Наша команда професіоналів має величезний досвід в цій сфері і готова вирішити візові питання будь-якої складності і терміновості. Ми маємо налагоджену схему роботи, а тому можемо гарантувати позитивний результат навіть при подачі мінімального пакету документів.